کراتین مو

شاید تا چند سال پیش آرزوی خیلی از خانم ها و اقایونی که موهای فر و وز داشتن موهای لخت و صاف بود به خصوص خانم ها از از آنجا که پیشرفت تکنولوژی خیلی از مسائل را حل کرده خیلی وقت است که دیگر داشتن موهای صاف و لخت که حتی با تماس با آب هم به مشکلی نخورند، آرزو نیست. کراتینه مو و ریباندیگ مو روشی عالی است که در چند سال اخیر برای خانم‌ها و مردانی که از موهای وز خود خسته شده‌اند و می‌خواهند برای مدتی هم که شده از صاف بودن موهای خود لذت ببرند استفاده میشود . امروزه سالن های زیبایی و آرایشگاه های زیادی در تهران و دیگر شهرستانها این تکنیک را انجام می‌دهند. کراتینه کردن مو در حال حاضر یکی از سریع‌ترین و بهترین روش‌ها برای نرم و لخت شدن موها است که در ادامه این مطلب ما توضیح خواهم داد که کراتینه مو چیست و آیا انجا این کار به ساختار موها آسیب می‌رساند؟ و اصلا مزایا و معایب کراتینه برای چیست پس با ما همراه باشید تا به همه سوال‌های ذهن شما پاسخ دهیم.

بکگراند-کراتین

کراتین مو چیست؟


در اولین قدم توضیحاتی درباره اینکه اصلا کراتین چه چیزی است میپردازیم ، در واقع کراتین پروتئین سازنده‌ی مو، ناخن و پوست در بدن انسان است. این به این معنا نیست که در بدن دیگر جانداران زنده وجود نداشته باشد کراتین در بدن حیوانات می‌تواند در پر، پشم، شاخ یا حتی سم آن‌ها وجود داشته ‌باشد. اما برخی از کراتین‌ها وظیفه‌ی فعالیت‌های حیاتی سلولی مانند رشد سلول‌ها یا تولید پروتئین را بر عهده دارند. کراتین موجود در بدن انسان بیشتر موجب قوی تر، نرم تر و درخشان تر شدن موهای بدن به خصوص موهای سر میشود . که این پروتئین در موهای فر و مجعد و آسیب‌دیده در برابر رنگ و دکولره ویا اتو کشی بیش از حد کمتر وجود دارد که منجر به خشک و وز شدن این نوع موها می‌گردد.

کراتینه مو چیست ؟


در متن بالا متوجه شدیم کراتین در بدن انسان چه تاثیراتی میگذارد و در ادامه توضیح خواهیم داد که اگر کمبود کراتین در بدن داشتیم بهتربن راه کراتینه کردن مو است که این کمبود را جبران کنید، کراتینه مو در حقیقت مقدار کراتین مورد نیاز موهای شما را جایگزین کرده و باعث نرم شدن و صاف شدن آن‌ها تا مدت ماه‌های محدود می‌شود.
این تکنیک یکی از بهترین و مناسب ترین روش‌هایی است که میتوان کمبود کراتین مو را جبران کرد که امروزه در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی بسیاری انجام می‌شود و با استقبال بسیاری از بانوان هم مواجه شده 
اما برداشت و باور غلطی که برای تعدادی محدود از درخواست کنندگان کراتینه مو به وجود می‌آید این است که این روش یک روش صافی دائم و همیشگی است که در حقیقت این اشتباه است ، در هنگام انجام این روش از مواد کراتین استفاده می‌شود که کراتینه با موها ترکیب شده و کوتیکول مو را به دلیل نبودن کراتین در موهای آسیب دیده را ترمیم می‌کند. و در آخر ترمیم کوتیکول مو، به وجود آمدن موهایی صاف و براق است.
این را در نظر داشته باشید که کراتینه مو مناسب موهای فر ، وز ( موهایی که غیر قابل شانه کردن باشند ) ، مجعد ، خشک شده از اتو کشی‌های بیش از حد ، . رنگ کردن و دکلره ، استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی مختلف است
لازم به ذکر است روش‌های مختلفی برای کراتینه مو یا کراتین درمانی وجود دارد که شخص متخصص با در نظر گرفتن نوع ، جنس و نیاز موهای شما فرمول مناسب را برای کراتینه درمانی فرد در نظر میگیرد

 برای مشاوره رایگان با شماره تماس ۰۹۱۰۸۸۵۸۳۸۴ تماس حاصل فرمایید 

کراتین درمانی چیست ؟


کراتین درمانی ، درمان موهای آسیب دیده میباشد که معمولا با رنگ کردن مو و یا دکلره بیش از حد پدید می‌آید که با کراتینه درمانی میتوانید موهای آسیب دیده خودتان را کاملا احیا کنید به دلیل اینکه کراتین از دست رفته مو دوباره برمیگردد ( کراتینه درمانی توسط کارشناسان زیبایی که دوره این درمان را دیده اند انجام میشود) ازانجام آن بدون مشورت با کارشناسان مربوطه خوددرای کنید. ویتامین و پروتئینهای موجود کراتین در باسازی و احیاء موهای اسیب دیده نقش مهمی دارند . کراتین بیشتر یک درمان ترمیمی است ، حتی اگر شما موهای خوبی دارید، باز هم بدنۀ موهای شما را تقویت کرده و موهایتان را انعطاف‌پذیرتر و ارتجاعی‌تر میکند.

کراتینه مو - کراتین درمانی

چه موقع از کراتینه مو استفاده کنیم ؟


شاید در سالنهای آرایشی دیده باشید که افراد خودشان با اصرار موهای خود را بلوند و یا فر و اتو کرده باشند و دراثر این کارها موهایشان صدمه دیده است. البته لازم به ذکر است که با یکی دوبار موها آسیب نمیبینند ولی بسیاری از خانم‌ها هستند که مدام در حال تغییر رنگ مو یا صافی و فری مو میشوند که چون مدام موهای خود را پررنگ و کمرنگ میکنند و از دکلره برای انجام این کار استفاده میکنند موها به شدت آسیب میبیند ، که متاسفانه بعد از اندکی گذشت زمان ، موهای خود را ازدست خواهند داد .
زمانی میرسد که شما وقتی موهایتان را شانه میکنید، موهایتان میشکند و هیچ ماده‌ی دیگری حالت خوبی به موهایتان نمیدهد.فکر میکنید موهایتان مرده و خشک است. البته حق با شماست، موهای شما ماده حیاتی خود را به نام ”کراتین“ از دست داده اند. کراتین اصلیترین ماده تشکیل دهنده ساقه موهایتان است که شما با استفاده مداوم از مواد شیمیایی رنگ، مش، فر، براشینگهای مکرر با سشووارهای داغ، تافت و ژل، آن را از بین برده اید. شما برای بازگرداندن حیات دوباره به موهایتان، باید کراتین را به آن برگردانید تا دوباره موهایتان با جذب مواد مغذی و تقویت به حالت طبیعی اولیه خود درآید. پس از کراتینه صحیح از موهایی لخت و زیبا خواهید داشت که از شانه کردن آن لذت می‌برید.

آسیبهای مو به چند دسته تقسیم میشوند ؟


یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن دقت داشت شناخت انواع آسیب پذیری‌های مو است که حتما باید توسط متخصصان انجام شود که برای مشاوره رایگان میتوانید به شماره های ذکر شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید ، در ادامه انواع آسیب های مو را به صورت مختصرا توضیح خواهیم داد .

موهای احیا شده و دمج


دمج مو چیست ؟


شاید کلمه دمج مو خیلی به گوشتان خورده باشد در اولین قدم مو چه زمانی به دمج میرسد را توضیح خواهیم داد زمانی که شما از مواد شامل رنگها و بیرنگ کنندهها و ابزارهای کاربردی مانند اتو و سشوار کشیدن استفاده میکنید و به صورت دائمی است مو حالت طبیعی و شادابی خودرا از دست داده و اصطالحا دمج میشود ، در این صورت مو رطوبت و پروتین خودرا از دست داده و به موهای خشک و آسیب دیده تبدیل میشود و برای باز گرداندن شادابی و حیات مو متخصصین ما از کراتین بسته به نوع و آسیب دیدگی موها استفاده میکنند. این ماده حیاتی و گیاهی پروتئین ، ویتامین و شادابی الزم را برای احیاء به مو باز میگرداند. میزان آسیب در مو متفاوت است : آسیب در موهایی که در اثراستفاده از مواد و بیرنگ کنندهها وابزارها به%۷۰ رسیده و موهایی که در شرایط محیطی و آب هوایی آسیب میبینند معموال تا %۳۰ پیشبینی میشود . الزام به ذکر است که پایه اولیه مو وساختمان آن از کراتین تشکیل شده واین مواد تاثیر به سزایی به روی ساختمان مو میگذارد و با توجه به همه این موارد ماندگاری کراتین و شادابی مو بستگی به مراقبت بعد از آن دارد که بعد از انجام کراتین به مدت ۳ ماه نباید هیچ موادآمونیاک داری به مو زده شود مانند رنگ کردن و بی رنگ کنندهها .از رفتن به استخر حداقل به مدت دوهفته تا یک ماه باید خودداری کرد بدلیل وجود کلر داخل استخر و نمک) سدیم ( موجود در آب دریا باعث ضرر به موی کراتین کرده میشود.وهمچنین بعد از کراتین به مدت ۳ هفته موها باید با شامپویی که نمک ندارد مانند شامپوی بچه ویا شامپوی مخصوص کراتین با ph پایین شسته شود و اینکه میتوان از ماسکهای مخصوص موی کراتین شده استفاده کرد اگر موارد بالا برای مراقبت بعد از کراتین رعایت شود موهایی سالم وشاداب خواهید داشت

فرق موهای دمج شده با سالم

 برای مشاوره رایگان با شماره تماس ۰۹۱۰۸۸۵۸۳۸۴ تماس حاصل فرمایید 

انواع کراتین

  • کراتین با منشاء حیوانی
  • کراتین با منشاء نباتی ( گیاهی )
  • کراتین با منشاء شیمیایی

کراتین با منشاء حیوانی 

این نوع کراتین معمولا از سخت پوستان ومهره داران ( لاک پشت ، خرچنگ و غیره … ) استخراج میشود و شامل کراتینه غنی و خالص میباشد که بیشتر در شرق آسیا استفاده میشود و یکی از بهترین گزینه ها برای کراتینه مو با منشا طبیعی است اما به دلیل بالا بودن هزینه برای تهیه این نوع کراتینه مو افراد کمتری از این کراتین استفاده میکنند 

کراتین با منشاء گیاهی

این نوع کراتین از یک نوع درخت استوایی که در برزیل یافت میشود بدست می‌آید، صمغ این درخت حاوی درصد بالایی کراتین میباشد که برای تقویت ساقه مو بسیار مفید است اما به دلیل اینکه دور از دسترس است اکثرا پشیمان میشوند برای انتخاب این گزینه 

کراتین با منشاء شیمیایی

این نوع کراتین معمولا حاوی کراتین هیدرولیزه شده و مواد شیمیایی میباشند به طور مثال همین کراتینه مو که سالن‌های زیبایی انجام می‌دهند و برندهای زیادی هم از این نوع کراتین استفاده میکنند .
البته قابل ذکر است برندهای ارزان قیت کراتینه مو که وارد ایران شده است از این نوع میباشند اما کراتین فرشته با یکی از بهترین برندهای روز دنیا همکاری داشته و توانسته از بهترین برند کراتینه مو نمایندگی دریافت نماید و برای مشتریان گرانقدر خود استفاده نماید

 نکته : معمولا اکثر سالن های زیبایی به دلیل پایین بودن قیمت کراتین‌های شیمایی از این نوع کراتیه مو استفاده میکنند که بعد از استفاده ازکراتین با فرمول شیمیایی ، در موقع اتو کشی و سشوار موهایی که آغشته به مواد کراتینه هستند نوعی گازتند و خطرناک متصاعد میشود که ممکن است به مرور زمان باعث ایجاد ناراحتیهای ریوی شود و حتی سرطان زا هم هستند که این موضوع بیشترین آسیب را به شخص آرایشگر خواهد رساند اما به شخص مراجعه کننده آسیب کمتری میرسد نام ماده ای که باعث ایجاد این نوع گاز سمی می شود به اصطالح علمی فرمالدئید نامیده میشود .

انواع کراتین

فرامالدئید ( فرمالدهید ) کراتین چیست ؟

نوعی ماده نگهدارنده کراتینه مو میباشد که در تمامی هر سه نوع کراتین ذکر شده بالا موجود میباشد اما نسبت درصد آن در انواع مختلف کراتین متفاوت است .
این مقدار فرمالدئید ( فرمالدهید ) در کراتین‌های با منشاء حیوانی بسیار کم و در حدود فقط ۱ درصد و درنوع کراتین با منشاء گیاهی حدود کمتر از ۲ درصد و اما در خانواده با منشاء شیمیایی بیش از ۴۸ درصد میباشد . مقدار بالای درصد ماده فرمالدئید در نوع سوم باعث ایجاد گاز آسیب رسان در حد خطرناکی میباشد که مجاورت دائمی با این گاز ممکن است باعث بروز مشکالتی برای شخص آرایشگر شود . وجود سیستم تهویه خوب در یک سالن آرایشی بسیار ضروری میباشد .

کراتین مو چیست

به هر عملیات احیای مو برای صافی احیا و شلاقی کردن موها

آیا کراتین به مو آسیب می رساند ؟

به هیج عنوان ، کراتینه شدن مو بسیار مفید است برای مو